Keni kujdes, policia e Strugës në aksion / 3 strugan të dehur mbeten pa patentë shoferi, gjobiten edhe me para

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë mbrëmjes të 30 korrikut, në periudhën prej orës 22:00 deri në ora 04:00, në zonën ku kontrollon SPB-Ohër, u realizua një aksion i policisë rrugore për të ndaluar shoferët të cilët drejtojnë makinën nën ndikimin e alkoolit, shkruan Struga Ekspres.

Gjatë kontrollit, zyrtarët policorë kanë ndaluar shtatë drejtues mjetesh të cilët drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit (Ohër 1, Strugë 3, Kërçovë 2 dhe Dibër 1). Ata janë përjashtuar menjëherë nga qarkullimi me makinë, u janë marrē dokumentet e shoferit dhe u janë dorëzuar urdhërpagesat përkatëse, njofton MPB.(Struga Ekspres)

(Struga Ekspres)

Keni kujdes, policia e Strugës në aksion / 3 strugan të dehur mbeten pa patentë shoferi, gjobiten edhe me para shkruan Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy