Kujdes/Policia me aksione të mëdha për të kontrolluar komunikacionin, ja sa persona u gjobitën për 3 orë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më datë 11/12.06.2022 në periudhën nga ora 23.00 deri në orën 02.00 në territorin e SPB Ohër janë kryer kontrolle në komunikacion. Me këtë, zyrtarët policorë kanë konstatuar dhe sanksionuar 27 drejtues të mjeteve motorike që kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar (Ohër-10, Strugë-09, Dibër-08). Gjithashtu, nga komunikacioni janë përjashtuar 21 vozitës të cilët kanë drejtuar mjetin motorik nën ndikimin e alkoolit (Ohër-16, Kërçovë-05). Atyre iu është konfiskuar patentë shoferi dhe janë dorëzuar urdhërpagesat përkatëse.
(Struga Ekspres)

Kujdes/Policia me aksione të mëdha për të kontrolluar komunikacionin, ja sa persona u gjobitën për 3 orë shkruan Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy