LAJMI I HIDHUR: Ndërroi jetë Dilaver Hasani (DILO) muzikanti dhe artisti i njohur nga Belica e Poshtme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot në orët e para të mëngjesit ndërroi jetë artisti i njohur,mjeshtri i saksofonit, Dilaver Hasani nga Belica e Poshtme, i njohur në opinionin strugan me nofkën DILO, njeriu që nga fëmijêria ju kushtua muzikës, duke marrë pjesë në shumë evente kulturore, i cili me muzikën e tij argëtoi mijëra familje strugane prej shumë e shumë vitesh.

Gjithashtu ka qenë pjesë e grupit muzikor tek Shpresa e Veleshtês.

Muzikanti i njohur tashmë i ndjerë vuante nga një sëmundje e rëndë.

I ndjeri Dilaver Asani (Dilo) u varros sot nê ora 14:30, në varrezat e Belicês së Poshtme.

Advertisement

(Struga Ekspres)

LAJMI I HIDHUR: Ndërroi jetë Dilaver Hasani (DILO) muzikanti dhe artisti i njohur nga Belica e Poshtme shkruan Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy