Ndërron jetë Nazmi Hoxha nga Ladorishti, njeriu i cili gjatë gjithë jetës ishte në shërbim të Islamit dhe atdheut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MESAZH NGUSHËLLIMI

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi”

Sot me dhimbje pranuam lajmin e ndërrimit jetë, të hoxhës së nderuar Nazmi ef Hoxha nga f. Ladorishtë, i cili thuajse gjithë jetën e tij e vëndoi në shërbim të Islamit, vatanit dhe shoqërisë. Nazmi efendiu gjithashtu ka qenë për dy mandate dhe kryetar i këshillit të Bashkësisë fetare Islame në Strugë (KBI).
Myftiu i Strugës Mr. Salim ef Sulejmani në emër të Myftinisë, anëtarëve, hoxhallarëve dhe xhematit shpreh ngushëllimet më të ngrohta për familjarët, kurse Nazmi ef. Allahu ja pranoftë shërbimin dhe e shpërbleftë me Xhennetet më të larta…AMIN!Myftinia Strugê

Ndërron jetë Nazmi Hoxha nga Ladorishti, njeriu i cili gjatë gjithë jetës ishte në shërbim të Islamit dhe atdheut shkruan Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy