Apple bllokon spiunin ‘zero click’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple është vënë në ‘aksion’ ta bllokojë të virusin ashtuquajtur ‘zero click’ që mund të dëmtojë iPhone dhe iPad.

Siç njofton BBC, studiuesit e pavarur identifikuan gabimin, që i lejon hakerët të hyjnë në pajisje përmes iMessage, edhe nëse përdoruesit nuk klikojnë në atë lidhje.

Laboratori i Universitetit të Torontos , i cili së pari nxori…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy