Apple liron punëtorët nga vendosja obligative e maskave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania teknologjike Apple, po heq kërkesat e saj për maska për punonjësit e korporatave në shumicën e lokacioneve, shkroi Verge të hënën.

Ky vendim është marrë edhe pse infeksionet me koronavirus në Shtetet e Bashkuara kanë qenë në rritje me nënvariantet BA.4 dhe BA.5 të variantit Omicron që përbëjnë më shumë se 90 për qind të infeksioneve, sipas Qendrave…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy