”Apple” pritet të nxjerrë syzet që u japin privatësi përdoruesve të iPhone

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania ”Apple” po studion shumë mënyra për t’u dhënë përdoruesve të iPhone më shumë privatësi në vende publike.

Zyra amerikane e patentave ka publikuar dokumentin me të cilin gjiganti amerikan përshkruan një teknologji që do t’u ofronte pronarëve të iPhone mundësinë për të errësuar ekranin dhe për ta bërë atë të padukshëm…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy