Bitcoini bie nën 20 mijë dollarë për herë të parë që nga dhjetori i 2020-s

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çmimi i një Bitcoini ka rënë nën 20 mijë dollarë në valën e fundit të tronditjeve të tregut të kriptovalutave, për herën e parë që nga dhjetori i vitit 2020.

Të shtunën, kriptovaluta më e famshme u tregtua mbi 19 mijë dollarë, ndonëse njëherë ra edhe nën këtë shifër.

Bitcoini dhe kriptovaltuat tjera janë goditur nga disa faktorë…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy