Bëni Like Struga.info në Facebook


Chevrolet prezanton makinën sportive të ëndrrave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Chevrolet prezanton makinën sportive të ëndrrave

Pas disa vitesh pritjeje, më në fund Chevrolet ka prezantuar makinën e re sportive Corvette Z06, që do të jetë makina më fantastike amerikane e dekadave të fundit.

Me një motor me 690 kuaj fuqi dhe me aftësinë për të arritur nga 0-100 km/h për vetëm 2,6 sekonda, kjo makinë duket e përshtatshme për gara.

Prodhimi i Chevrolet Corvette Z06 do të nisë në mes të vitit 2022 dhe çmimi do të zbulohet në prag të nisjes së dërgesave.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy