Elon Musk është njeriu më i pasur në botë, sipas Bloomberg

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasuria e Elon Muskit ka arritur në 222 miliardë dollarë, dhe me këtë ai është vënë sërish në krye të listës së njerëzve më të pasur në bote, sipas Indeksit të Miliarderëve, të Bloomberg.

Pasuria personale e Musk u rrit me 10.6 miliardë dollarë shtesë pasi shitja e aksioneve dytësore nga investitorët, e njoftuar javën e kaluar, vlerësoi kompaninë…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy