Elon Musk në histori, pasuria iu rrit për 36 miliardë dollarë në vetëm një ditë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

E hëna e 25 tetorit ka qenë ditë e jashtëzakonshme për kompaninë e veturave elektrike, Tesla, dhe shefin e saj ekzekutiv, Elon Musk.

Lajmi i hershëm që kompania e veturave me qira, Hertz, synon të blejë 100 mijë Tesla për linjat e veta e rriti kapitalin e kompanisë në vlera të papara. Vlera e aksioneve u rrit për gati 13 për qind, duke e çuar në mbi një trilion dollarë për…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy