Hakerët vjedhin kriptovaluta në vlerë 600 milionë dollarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hakerat kanë vjedhur kriptovaluta në vlerë rreth 600 milionë dollarë, në atë që duket vjedhja më e madhe në kriptovaluta ndonjëherë, raporton BBC.

Uebfaqja “blockchain” “Poly Network” ka njoftuar se hakerët kanë shfrytëzuar defektet në sistemin e saj dhe kanë vjedhur mijëra valuta digjitale, përfshirë Etherum.

Në një letër postuar në Twitter, i…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy