I nxehti i madh detyron Googlen dhe Oraclen të fikin serverët në qendrat e të dhënave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Temperatura rekord prekën Britaninë e Madhe në ditët e fundit, ndërsa gjigantët e teknologjisë si Google dhe Oracle u përballen me probleme kur sistemet e tyre të ftohjes dështuan në qendrat e të dhënave, shkruan The Guardian.

Qendrat e të dhënave janë ndërtesa të mëdha të cilat përmbajnë mijëra kompjuterë dhe janë ato që mundësojnë çdo…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy