Indonezia ia rikthen qasjen PayPal-it

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Indonezia ka hapur përkohësisht aksesin në firmën e pagesave në internet PayPal, për të lejuar përdoruesit të kenë qasje në paratë e tyre, tha një zyrtar i lartë të dielën.

Vendimi erdhi pasi bllokimi i vendit ndaj disa shërbimeve dhe lojërave në internet shkaktoi një protestë, raportoi Reuters të dielën.

Ministria indoneziane e komunikimit bllokoi të shtunën…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy