Instagrami do të verifikojë moshën e fëmijëve përmes videove

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instagrami po eksploron mënyra të reja që adoleshentët të verifikojnë moshën e tyre dhe të respektojnë rregullat e platformës, raportoi të shtunën BBC.

Aplikacioni në pronësi të Metas po teston video-selfien përmes analizës së fytyrës si një metodë e re e verifikimit të moshës.

Disa përdorues në Instagram përpiqen të anashkalojnë rregullin e…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy