Instagrami kritikohet mbi ilaçin për shtim në peshë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoriteti shëndetësor në Britani i ka kërkuar Instagramit që të rregullojë llogaritë që shesin një ilaç të palicencuar, “të rrezikshëm”, i drejtuar kryesisht ndaj grave dhe vajzave më të reja.

Shitja e “Apetamin” është e paligjshme në Britaninë e Madhe, por BBC zbuloi se është në dispozicion në dyqane dhe në internet.

Në një…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy