Investitorët në bisedime për ta ndihmuar kompaninë e Muskut t’i mbledhë 3 miliardë dollarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Disa investitorë janë në bisedime për të ndihmuar inteligjencën artificiale të krijuar nga Elon Musk, xAI, duke mbledhur tre miliardë dollarë, duke rritur vlerën e kompanisë në 18 miliardë dollarë, raportoi të dielën Reuters.Sipërmarrjen Gigafund dhe Steve Jurvetson janë ndër mbështetësit që e konsiderojnë investimim.Kushtet…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy