Japonia lëshon në hapësirë raketën “Epsilon-5” me nëntë satelitë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Japonia ka lëshuar ​​në hapësirë ​​raketën “Epsilon-5″ që barti nëntë satelitë.

Agjencia Japoneze e Kërkimeve Hapësinore (JAXA) njoftoi se raketa u lëshua nga stacioni hapësinor ”Uchinoura” në Kagoshima, në jugperëndim të vendit.

Raketa, e cila u prodhua nga 10 institute kombëtare shkencore, ka diametër 2,6 metra, gjatësi 26 metra dhe peshon 96…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy