Kompania e fluturimeve britanike synon krijimin e aplikacionit për personat e vaksinuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania e fluturimeve British Airways ka planifikuar të krijojë aplikacionin që do ua mundësonte pasagjerëve të jenë më të sigurt, pasi të jenë vaksinuar me vaksinën anti-COVID, shkruan BBC.

Kjo synohet të bëhet përmes aplikacionit ku njerëzit që kanë marrë dy dozat e vaksinës, mund ta regjistrojnë statusin e tyre në aplikacion. Ky po cilësohet si aspekti më i duhur për të qenë të sigurt edhe pasagjerët e tjerë, që pacientët e infektuar dhe të vaksinuar, të tregojnë për fazën e tyre.

Në anën tjetër, autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar kanë thënë se do japin vlerën e duhur për t’i kthyer qytetarët në vendin e tyre më 17 maj.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy