Lamborghini prezanton dy “bisha” unike me motor V12

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lamborghini prezanton dy “bisha” unike me motor V12

Lamborghini, pak javë para prezantimit të supersportives hibride, ka shfaqur para publikut dy “xhevahirë” me motorë V12. Bëhet fjalë për Invencible dhe Auténtica.

Dy makina shumë të veçanta, që janë krijuar duke përfshirë në prodhim vetë klientët që i kishin porositur paraprakisht.

“Motori V12 është një nga shtyllat e historisë sonë dhe suksesit të markës sonë. E ndjemë detyrim që përpara se të nisnim serinë e re të makinave, të sillnim dy makina të reja unike me këtë motor”, shprehet Stephan Winkelmann, Presidenti dhe CEO i Automobili Lamborghini.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy