Land Rover prezanton të fuqishmen “Defender V8”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Land Rover ka nxjerrë në treg makinën e saj më të re, një “Defender V8” që konsiderohet si një ndër krijimet më të fuqishme të kompanisë.

Makina ka 525 kuaj fuqi dhe një motor V8 që do të lejë pa fjalë të gjithë admiruesit e mjeteve “off road”.

“Defender V8” është e pajisur me 8 marshe automatike dhe ka një zhurmë fantastike. Sipas të dhënave versionet 90 dhe 110 të saj nisin nga një çmim 110 mijë eurosh.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy