“Lufta teknologjike’, Apple sfidon Zoom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania Apple ka njoftuar përditësimet më të fundit të aplikacionit FaceTime, duke e bërë atë të përputhshëm me pajisjet Android dhe Windows dhe duke shtuar aftësinë për të telefonuar me më shumë njerëz.

Përditësimet u ilustruara në Konferencën Botërore të Zhvilluesve të hapur nga CEO Tim Cook, e vënë kompaninë Apple në një konkurrencë më të drejtpërdrejtë me kompani si Zoom, e cila u rrit ndjeshëm gjatë pandemisë.

Kompania ka shtuar gjithashtu mundësi të tjera, të tilla si përmirësimet e audios dhe mjegullimin e sfondit, të cilat sipas Craig Federighi, nënkryetari i vjetër i softuerit të Apple, do të lejojnë thirrjet me video për të kapur nuancat e një bisede personalisht.

Advertisement

Me përditësimin e ardhshëm të softuerit do të jeni në gjendje të ndani muzikë, filma ose ekranin tuaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy