Më 2020, Apple refuzoi një milion aplikacione të reja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjiganti teknologjik, Apple, ka njoftuar se i ka refuzuar gati një milion aplikacione që kërkuan të jenë pjesë e dyqanit “AppStore” për herë të parë më 2020.

Njoftimi është shenja e fundit se Apple po bëhet më transparente se si i miraton dhe refuzon aplikacionet e iPhonet si përgjigje kundër padisë së “Epic Games” dhe rregullatorëve të tjerë.

Apple…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy