Meta dhe gjigantë tjerë teknologjikë nxisin zhvillimin e standardeve metaverse, pa Applen

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Meta, Microsoft dhe gjigantë të tjerë të teknologjisë, të cilët garojnë për të krijuar konceptin e ri “metaverse”, kanë formuar një grup për të nxitur zhvillimin e standardeve të industrisë, por duke mos e përfshirë Applen, shkruan të mërkurën Reuters.

Pjesëmarrësit në Forumin e Standardeve Metaverse përfaqësuan shumë nga kompanitë e…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy