Meta tërheq kërkesën e Bordit Mbikëqyrës lidhur me luftën në Ukrainë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania teknologjike Meta, i është përgjigjur thirrjes për këshilla se si të moderohen përmbajtjet në Facebook dhe Instagram në lidhje me luftën në Ukrainë.

Gjiganti i rrjeteve sociale ka thënë të mërkurën se ka tërhequr kërkesën që Bordi i tij Mbikëqyrës të shprehet se si të trajtohet materiali rreth pushtimit rus, raportoi CNN-i.

Bordi Mbikëqyrës, i…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy