Netflixi i shkurton edhe 300 vende pune pas humbjes së abonentëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Netflix ka njoftuar për një raund tjetër të shkurtimeve të vendeve të punës, ndërsa përballet me ngadalësimin e rritjes dhe rritjen e konkurrencës.

Gjigandi i transmetimit tha se po shkurtonte 300 vende pune të tjera – afërsisht 4% të fuqisë së tij punëtore, kryesisht në SHBA, pasi largoi 150 punëtorë të tjerë në maj, raportoi BBC.

Lëvizjet vijnë pasi kompania…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy