Punonjësit e Apple kërkojnë më shumë të drejta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Punëtorët e kompanisë Apple në Maryland të SHBA-së po kërkojnë më tepër të drejta dhe kushte më të mira në punë. Ata votuan pro bashkimit të sindikatave, që kërkesat e tyre të dëgjohen më tepër, shkruan “The Verge” të dielën.

Në këtë dyqan shitjesh me pakicë, punëtorët, nën thirrjen “Koalicioni i Punonjësve të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy