SHBA-ja dhe Britania e Madhe akuzon hakerët rusë për sulm masiv kibernetik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hakerët ushtarakë rusë po akuzohen nga inteligjenca amerikane dhe britanike se qëndrojnë pas një fushate kibernetike, që vazhdimisht kanë vjedhur posta elektronike dhe informacione të rëndësishme, përfshirë të dhëna nga kuvendet.

Siç shkruan BBC, fushata është e përqendruar kryesisht në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë, ku thuhet se shënjestër patën disa vendet,…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy