SHBA-ja e Japonia bashkëpunojnë për gjysmëpërçuesit si pjesë e dialogut të ri ekonomik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Japonia kanë nisur një dialog të ri ekonomik të nivelit të lartë të premten, me qëllim që të zmbrapsin Kinën dhe të kundërshtojnë përçarjen e shkaktuar nga pushtimi rus në Ukrainë, shkroi të shtunën Reuters.

Dy aleatët për një kohë të gjatë kanë rënë dakord të krijojnë një qendër…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy