SHBA-ja fajëson Kinën për sulmin kibernetik ndaj Microsoft Exchange

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Administrata e presidentit Joe Biden të hënën fajësoi Kinën për një krisje të softuerit të serverit të Microsoft Exchange që kompromentoi dhjetëra mijëra kompjuterë nëpër botë në fillim të këtij viti.

Administrata dhe kombet aleate zbuluan gjithashtu një gamë të gjerë të kërcënimeve të tjera kibernetike nga Pekini, përfshirë sulmet e ransomware…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy