SHBA-ja tërheq urdhrat për ndalimin e TikTokut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shtëpia e Bardhë ka shfuqizuar urdhrat ekzekutivë të kohës së Donald Trumpit që tentuan të ndalojnë aplikacionet TikTok dhe WeChat dhe do të rishikojë format për të identifikuar rreziqet e sigurisë kombëtare me aplikacionet e programeve të lidhura me Kinën.

Një urdhër i ri ekzekutiv detyron Departamentin e Tregtisë që të ndërmarrë atë që zyrtarët e…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy