Sony fajëson PlayStationin për rënie të interesimit të konsumatorëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Korporata Sony ka shkurtuar parashikimin e fitimit të premten pas një tremujori të parë të dobët për biznesin e saj PlayStation, shkroi Reuters.

Korporata ka fajësuar PlayStation-in për rënien e interesimit të konsumatorëve për shkak të mungesës së lojërave të reja dhe lehtësimit të kufizimeve të COVID-19.

“Tremujori i fundit ishte vetëm një ngecje në rrugë…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy