Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e rrjetit satelitor Starlink, që është pjesë e SpaceX, ka nisur bisedimet rreth rritjes së shpejtësisë së internetit në disa aeroplanë. Zgjerimi i rrjetit nga vendbanimet e shtëpive në zona rurale të industrive të aviacionit është një lëvizje e mundshme nga kompania SpaceX dhe udhëheqësi i saj, Elon Musk.

“Jemi në bisedime me disa kompani ajrore. Kemi prodhimin tonë…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy