“Super Mario World” hapet në Japoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një park dedikuar të famshmit të Nintendos, Super Mario World, është hapur në Japoni pas afër një viti që kur ishte planifikuar.

Super Nintendo World e cila kushton rreth 0.5 miliardë dollarë për t’u ndërtuar, supozohej të hapej verën e kaluar por është shtyrë për shkak të pandemisë me koronavirus.

Tani mund ta vizitojnë vetëm japonezët për shkak të ndalimeve të udhëtimit, shkruan BBC.

Në park do të lejohen më pak vizitorë, në mënyrë që të respektohet distanca sociale dhe ata duhet të mbajnë maska.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy