Telefoni i parë me kamerë të fshehur nën ekran

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në treg sot ka zgjidhje të ndryshme për kamerën selfie, kështu që është vështirë të thuhet se ekziston ndonjë opsion i përkryer.

Por, një nga zgjidhjet potenciale të së ardhmes, të cilën kompanitë janë duke e testuar tash e sa kohë, është një kamerë e fshehur tërësisht përfundim ekranit.

Për më pak se dy javë, në treg mund të paraqitet telefoni i parë që do ta ketë një kamerë të tillë. Kështu është paralajmëruar nga kompania kineze, ZTE.

Detaje zyrtare rreth vetë telefonit, përpos emrit (ZTE Axon 20 5G) dhe kamerës së përparme nuk janë bërë të ditura, teksa është e qartë se fjala është për një model që mbështet 5G, shkruan ZIMO, transmeton KOHA.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy