Trump mbledh një miliard dollarë për platformën personale sociale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trump Media & Technology Group (TMTG) dhe kompania partnere ”Digital World Acquisition” njoftuan se disa investitorë të paspecifikuar institucionalë janë zotuar të paguajnë një miliard dollarë për start-up-in me të cilin manjati synon të nisë, në fillim të vitit të ardhshëm, një platformë të re sociale e quajtur ”E vërteta sociale”, pasi u ndalua nga Twitter, Facebook…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy