Twitter bie për herë të dytë brenda javës, 4 mijë përdorues në mbarë botën raportuan probleme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për herë të dytë brenda një jave, Twitter po përjeton probleme teknike. Sipas DownDetector, çështjet filluan rreth orës 17:30 të hënën dhe kanë prekur më shumë se 4,000 përdorues në mbarë botën. 80 për qind e njerëzve raportuan probleme me faqen e internetit, 13 për qind me aplikacionin dhe 7 për qind me lidhjen e serverit.

Përdoruesit po ankohen se kanë probleme me aksesin në platformën e mediave sociale, por arsyeja e problemeve mbetet e paqartë.

Në fillim të muajit, kompania e Elon Musk pësoi një ndërprerje prej tre orësh. DownDetector mbledh raportet e ndërprerjeve nga burime të shumta, duke përfshirë mediat sociale dhe aplikacionet celulare.

Sipas NetBlocks, Twitter po përjeton ngadalësime dhe ndërprerje ndërkombëtare që po ndikojnë në përmbajtjen e imazheve dhe videove.

Advertisement

Ata që janë në gjendje të hyjnë në platformë në celular dhe desktop po shohin imazhe bosh aty ku duhet të jenë fotot.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy