Twitteri shpenzoi mbi 32 milionë euro për marrëveshjen e propozuar nga Musku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Twitter shpenzoi 32.2 milionë euro për marrëveshjen e propozuar të njeriut më të pasur në botë, Elon Musk, për të blerë kompaninë midis prillit dhe qershorit 2022, shkruan BBC.

Twitteri njoftoi se numri i përdoruesve mujor ishte rritur në 237 milionë – por raportoi një humbje neto prej 270 milionë dollarësh, që ishte më e keqe se sa pritej.

Musk që atëherë ka ndryshuar…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy