WhatsAppi ndryshon politikat e privatësisë pas gjobës rekord

Pinterest LinkedIn Tumblr +

WhatsAppi po rishkruan politikën e tij të privatësisë si rezultat i një gjobe të madhe për mbrojtjen e të dhënave në fillim të këtij viti.

Pas një hetimi, mbikëqyrësi irlandez i mbrojtjes së të dhënave lëshoi ​​një gjobë prej 225 milionë eurove – e dyta më e madhe në histori mbi GDPR – dhe urdhëroi WhatsAppin të ndryshojë politikat e saj.

WhatsApp…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy