Xiaomi prezantoi modelin Mi 11 5G

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Xiaomi prezantoi të martën smartfonin e ri Mi 11 5G, me procesor Qualcomm Snapdragon 888, një kamerë të pasme 108 MP dhe mbushje pa kabllo – 50 W.

Ekrani 6,81 inçësh mori një vlerësim A+ nga DisplayMate, një institucion në fushën e analizës së cilësisë së ekranit dhe mund të arrijë një shpejtësi të qetë rifreskimi prej 120 Hz, shkruan GSMArena.

Për të kompletuar pajisjet e panelit ekziston Glass Victus, një mbrojtje inovative që premton të mbrojë nga gërvishtjet dhe pikat aksidentale.

Xiaomi Mi 11 5G do të jetë i disponueshëm duke filluar nga marsi, me çmim prej 799,90 euro për konfigurimin 8 GB + 128 GB dhe me 899,90 euro për variantin 8 GB + 256 GB. atsh

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy