Youtube ia fshin videot lidhur me COVID-19 presidentit brazilian

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Youtube ka fshirë videot e postuara nga presidenti brazilian Jair Bolsonaro, për shkak se janë shpërndarë dezinformata për COVID-19.

Gjiganti teknologjik ka thënë se vendimi nuk është i bazuar në ideologji ose politikë, por në politikat e përmbajtjes.

Që nga fillimi i pandemisë, Bolsonaro ka folur publikisht kundër izolimeve, maskave dhe vaksinimit.

Zyra presidenciale nuk ka komentuar për rreth 15…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy