Zbulohet pranë Tokës një copëz e humbur e Hënës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një asteroid shumë i vogël që rrotullohet rreth Tokës si një satelit mund të jetë një copëz e humbur e Hënës, sipas studiuesve të Universitetit të Arizonës.

Ai quhet Kamo’oalewa, një term nga Havai për trupat qiellorë, ka një diametër prej 40 metrash dhe mund të jetë shkëputur nga Hëna pas një përplasjeje të dhunshme të satelitit tonë me…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy