Zhvilluesit e aplikacioneve për App Store fituan 260 miliardë dollarë deri më tash

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zhvilluesit e aplikacioneve kanë fituar më shumë se 260 miliardë dollarë që nga viti 2008 nga shitja e produkteve dhe shërbimeve digjitale në App Store, ka raportuar gjigandi amerikan i teknologjisë Apple.

Vetëm vitin e kaluar, zhvilluesit fituan 60 miliardë dollarë, njoftoi Apple.

Sipas Applet, “konsumi” i përdoruesve të App Store në periudhën nga nata e Krishtlindjeve deri në Vitin e Ri ka…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy