Ekspozita “Udhëtarët e Kotësisë”, piktori Helidon Haliti vjen për herë të parë te publiku shkodran

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ekspozita “Udhëtarët e Kotësisë”, piktori Helidon Haliti vjen për herë të parë te publiku shkodran

Artisti i njohur i arteve pamore, Helidon Haliti, çeli në galerinë e arteve Shkodër ekspozitën personale “Udhëtarët e Kotësisë”.

E ndarë në 4 cikle: Akuarel, Faksimile, Udhëtarët e kotësisë dhe Çapaçulet, kjo ekspozitë ka brenda saj një sërë provokimesh dhe mesazhesh për syrin e vizitorëve.

Ndërsa të zhyt në bukuritë e natyrës shqiptare, artisti të fton njëherësh të prekesh realitetin e përditshëm, transformimet që ndodhin në jetën e njeriut. Kjo ekspozitë është e para në Shkodër, në karrierën e gjatë të piktorit.

Të bësh art në Shqipëri nuk është e lehtë dhe kjo është një sfidë më vete për çdo artist të artit pamor.

Advertisement

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri në 27 prill për publikun shkodran./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy