“Këngë moj” ndez Elbasanin/ Publiku mirëpret interpretimin e këngëve popullore dhe atyre qytetare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Këngë moj” ndez Elbasanin/ Publiku mirëpret interpretimin e këngëve popullore dhe atyre qytetare  

Stacioni i dytë i maratonës “Këngë Moj” ishte qyteti i Elbasanit.

Pas ngritjes së siparit të këtij edicioni në bregdetin e jugut, stafi i Vizion Plus dhe promotor u ndal në qytetin e djepit të muzikës popullore, në Shqipërinë e Mesme.

Advertisement

Artistë të muzikës popullore e tradicionale por dhe asaj të lehtë u ngjitën në skenën e ngritur në sheshin e qytetit, ku performuan për afro dy orë.

Advertisement

VALBONA MEMA– KENGETARE

 

Shumë e lumtur se filloi maratona e këngës. Elbasani si gjithmonë fantastik.

Advertisement

 

 

MISHELA RRAPO – KENGETARE

Advertisement

 

Është hera e tretë që jam pjesë e maratonës.

 

 

Advertisement

 

FREDI SHEHU – KENGETAR

Çdo vit në Elbasan pritja ka qene spektakolare.

Advertisement

Emra të famshëm të këngës, por edhe artistë të rinj që kanë promovuar hitet e këtij sezoni, gjallëruan publikun elbasanas që nuk pushoi së kërcyeri nën ritmet muzikore.

Advertisement

“Aq kamë kërcyer sa jam kënaqur” u shpreh një zonjë e pranishme.

Një emocion i veçantë, qyteti i Elbasanit ishte dhe për një nga organizatorët e maratonës Këngë Moj, Pandi Laço si dhe prezantuesen Eva Murati.

Advertisement

PANDI LAÇO – ORGANIZATOR

 

Eventet që kemi pasur gjate këtyre vjetëve kanë qenë dy spektakle që janë pritur dhe të themi që dhe Vizioni ka pasur një feedback të mirë nga këto dy programe.

Advertisement

 

 

EVA MURATI – PREZANTUESE 

Advertisement

Unë jam në qytetin e Lindjes. Pak e dinë, por unë jam nga Elbasani dhe jam e lumtur.

 

 

Një kontribut të madh në organizimin e kësaj nate festive pati dhe Bashkia e Elbasanit, nën kujdesin e kryebashkiakut Gledian Llatja.

Advertisement

GLEDIAN LLATJA – KRYEBASHKIAK I ELBASANIT

Ne e duam muziken. E duam artin. E duam kulturen. E duam sportin. Po pergatitemi per te pasur nje sezon sportiv nga tetori. Por qe tani po behemi gati me te gjithe aktivitetet dhe formimin e skuadres se re qe ka kaluar nje kategori. Por i duam te gjitha.

Advertisement

 

Interesi i vazhdueshëm i  publikut te qyteteve dëshmon se Maratona “Këngë Moj”, vijon me jehonën dhe energjinë e lartë kudo ku shkon.

Advertisement

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy