Ndërron jetë këngëtari i njohur Gjergj Sujoti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndërron jetë këngëtari i njohur Gjergj Sujoti

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e sotme këngëtari i njohur Gjergj Suljoti. Artisti ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 73-vjeçare.

Lajmin e ka bërë te ditur Qendra e Artit dhe Kulturës Korçë.

“Ndahet nga jeta artisti ynë Gjergji Sujoti! Këngëtari i dhjetra roleve në Teatrin e Opera dhe Baletit.

Këngëtari i Korit Lirat, dhe ansamblit “Skenderbeu” i serenatave Korçare ! Të prehesh në paqe artisti ynë i mirënjohur dhe miku i të gjithëve”, thuhet në njoftim./vizionplus.tv 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy