Nis rrugëtimin “KokoFest”/ “Të prezantoj babain” ngre siparin e festivalit të komedisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nis rrugëtimin “KokoFest”/ “Të prezantoj babain” ngre siparin e festivalit të komedisë

Festivali mbarëkombëtar i Komedisë në Korçë “KOKO Fest” nisi edicionin e nëntë.

Artistë të njohur si Mirush Kabashi, Yllka Mujo, Luiza Xhuvani mbajtën mbërthyer publikun teksa performuan në skenën e teatrit Andon Zako Çajupi.

Advertisement

Gjithashtu, në skenë u ngjit edhe trupa e Durrësit, ndërkohë që në ditët në vazhdim do të interpretojnë edhe trupa të tjera të njohura nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

“Të prezantoj babain” nga dramaturgu anglez Alan Ayckbourn me regji të Adelina Muça u prit shume ngrohte nga publiku korçar.

Advertisement

Festivali mbarëkombëtar “KOKO Fest” do të mirëpresë publikun korçar, por jo vetëm për tetë net me radhë, duke ofruar veprat më të bukura të komedisë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy