A ju kujtohet Kinostudio e filmave “Shqipëria e Re” si e rrafshoi 200.000 metra2, Berisha, Rama dhe Meta?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreshnik Spahiu ka reaguar lidhur me protestën e ditës së sotme për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar e cila u shemb për t’i hapur vendin projektit të ri.

Spahiu, përmes një postimi në Facebook kujton kohën kur u zaptua hapësira te ishKinostudio e filmave “Shqipëria e Re”.

Ndër të tjera ai ngre edhe një pyetje:

“A ju kujtohet Kinostudio e filmave “Shqipëria e Re” si e rrafshoi 200.000 metra2, Berisha, Rama dhe Meta?

Advertisement

Pse nuk protestuat? Apo nuk ishte trashëgimi kulturore?”, shkruan Spahiu. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy