Alarm për sulme ajrore në të gjithë Ukrainën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alarm për sulme ajrore në të gjithë Ukrainën

Mëngjesin e sotëm autoritetet ukrainase shpallën alarm ajror në pothuajse të gjithë territorin e Ukrainës. 

Këtë e bëjnë të ditur mediat ukrainase, duke shtuar se që nga ora 09:50 kanë rënë sirenat e alarmit në të gjithë territorin e Ukrainës pas lëshimit të 100 raketave ruse që ranë në vend dje.

Advertisement

Tensionet mes Ukraines dhe Rusise jane shtuar se tepermi sidomos pas dy raketave qe goditen Polonine diten e marte.

Zyrtarët rusë të mbrojtjes thane se fragmentet e raketës që ranë në Poloni i përkisnin sistemit S-300 të Ukrainës. 

Advertisement

Por nga ana tjeter edhe Ukraina e mohoi qe raketat te ishin hedhur nga ky vend drejt Polonise.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy