Bëni Like Struga.info në Facebook


Arrestimi i Denaros/ Meloni: Fitore e madhe, shteti nuk dorëzohet përballë krimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestimi i Denaros/ Meloni: Fitore e madhe, shteti nuk dorëzohet përballë krimit

“Një fitore e madhe për shtetin që tregon se nuk dorëzohet përballë mafies”, kështu e komenton kryeministrja Giorgia Meloni lajmin për arrestimin e Matteo Messina Denaro, i cili ishte në arrati për plot 30 vjet.

 

Denaro u arrestua nga karabinierët  në një klinikë private në Palermo, pas 30 vitesh në arrati.

 

Advertisement

Hetimi që çoi në arrestimin e bosit mafioz Castelvetrano (Tp) u koordinua nga prokurori Maurizio de Lucia dhe zv/prokurori Paolo Guido, shkruajnë mediat italiane.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy